Turistická značená trasa 1406
Vzhled
Turistická značená trasa 1406 je modrá značka Klubu českých turistů určená pro pěší turistiku, vedoucí ze severního okraje Plzně do Těškova na Rokycansku.
Průběh trasy[editovat | editovat zdroj]
Trasa začíná v městské části Plzeň-Košutka, směřuje zprvu k severu na vrchol Krkavce. Pak již trasa sleduje v podstatě východní směr a propojuje severní Plzeňsko s Rokycanskem. Trasa 1406 prochází obcemi Záluží, Třemošná, Zruč-Senec, severem obchází Drahotínský rybník a přes Dolanský most překonává Berounku. Dále pokračuje přes Chrást a kolem Kokotských rybníků pokračuje do Oseka a Volduch. Odtud závěrečná část trasy prochází přírodní parkem Radeč a končí v Těškově. Délka trasy je 41,5 km[1].
km | místo | navazující, křižující a souběžné trasy |
---|---|---|
0 | PLZEŇ - KOŠUTKA (MHD) | 0201 3609 6711 |
0.5 | HASIČSKÉ CVIČIŠTĚ | 0201 6711 |
1 | SPORTOVNÍ STŘELNICE | 0201 |
4.5 | U CHOTÍKOVA | 6624 |
5 | POD KRKAVCEM | 0201 6624 |
6 | KRKAVEC (ROZHL.) | 0201 0205 3609 6624 |
7.5 | U ZÁLUŽÍ | |
9 | ZÁLUŽÍ | 3691 |
10.5 | ORLÍK | 6624 |
11.5 | ORLÍK-ČEPRO | 6624 |
13 | SENEC | |
14.5 | ZRUČ | |
16.5 | DRAHOTÍNSKÝ RYBNÍK | |
18 | DOLANSKÝ MLÝN (ROZC.) | 6622 |
18.5 | DOLANSKÝ MOST | 3603 6622 |
20.5 | CHRÁST (U ŠKOLY) | 0202 9286 |
21.5 | CHRÁST (ODB. K ŽST) | |
0.7 | SOCHA GENERÁLA PATTONA | |
22.5 | LOPATÁRNA | |
23 | NOVÁ HUŤ (ODB.) | |
0.4 | MOHYLOVÉ POHŘEBIŠTĚ | |
23.5 | NOVÁ HUŤ | |
25 | OSTRÝ KÁMEN (ODB.) | 9297 |
0.1 | OSTRÝ KÁMEN | |
25.6 | KOKOTSKÝ DOLNÍ RYBNÍK | 9297 |
26 | KOKOTSKO | 3636 9297 |
26.4 | KOKOTSKÝ HORNÍ RYBNÍK | |
29 | HUDLICE (DVŮR) | |
30.5 | OSEK (ROZC.) | 6642 |
31 | OSEK | 6642 |
0.5 | KAMÝK (ZŘÍC.) | |
34 | VOLDUCHY | 0207 |
36.1 | HABR (OSADA) | |
0.2 | CHPV NIVA U VOLDUCH | |
2 | HABR (OSADA) | |
36.7 | HABR (U TÁBOŘIŠTĚ) | 6648 |
37 | HABR (RYB.) | 3633 6648 |
38 | SLOUPEK | 3633 |
41.5 | TĚŠKOV | 0209 6628 |
Reference[editovat | editovat zdroj]
- ↑ Seznam turistických značených tras oblasti Plzeňsko 2011. Plzeň: KČT ZO Plzeňsko, 2011. S. 13.